text/url url s profilom
Redundancia:   Veľkosť:   Email:

Čítačky QR kódov

1. Ručné čítačky QR kódov

QR code Gryphon reader - čítačka QR kódovRučné čítačky QR kódov sa podobajú čítačkám čiarových kódov.  Je možné ich rozoznať len pri aktivácii, lebo namiesto horizontálnej čiary (ktorú nasvedcuje čítačka čiarových kódov) nasvedcujú kríž (v tvare znamienka "+"), ktorý označuje stred QR kódu a okrem toho sú nasvietené 4 body v rohoch, ktoré naznačujú maximálny rozmer kódu. Okrem toho, pri pohľade spredu je vidieť za sklíčkom kameru, ktorá snima QR kód. Samozrejme táto čítačka dokáže čítať nielen QR kódy, ale aj čiarové kódy a väčšinu iných 1D a 2D kódov.

Inštalácia čítačky je veľmi jednoduchá, nakoľko je to HID zariadenie (Human Interface Device) a stačí ju len pripojiť do USB portu. Reťazec znakov z QR kódu je zobrazený na PC, akoby bol napísaný ručne na klávesnici. Kód sa prečíta vždy pri pípnutí spúšťou. Prečítanie kódu je signalizované aj pípnutím.
Čítačka QR kódov Gryphon série 4400 dokáže bez problémov čítať QR kódy aj z displeja mobilného telefónu a perfektne sa hodí na aplikácie elektronických lístkov (vstupeniek) na kultúrne a športové podujatia.

Cena čítačky sa pohybuje od 250 do 350 EURO v závislosti od modelu a počtu zakúpených kusov. Cenovú ponuku spracujeme na základe vašej požiadvky.

2. Stolné čítačky

QR code čítačky čiarových kódovStolné čítačky je možné zabudovať napriklad do panelu a umožňujú bezobslužné čítanie QR kódov. Pripájajú sa k počítaču cez USB a zvyčajne vyžadujú inštaláciu obslužného programu. Správne priloženie QR kódu k čítaciemu okienku je možné skontrolovať na priloženom monitore. Dokážu bez problémov prečítať QR kódy aj z displeja mobilného telefónu.

Čítačka SUMLUNG patrí medzi najrozšírenejšie stolné čítačky na trhu. Preto prinášame krátku recenziu čítačky aj s príkladmi čítania kódov.

Ceny stolových čítačiek sa pohybujú od 200 do 250 EURO a dodávame ich na základe predbežnej objednávky.

3. Čítanie QR kódov mobilom

S masovým rozšírením inteligentných mobilných telefónov a smartfónov sa objavilo aj množstvo bezplatných programov umožňujúcich čítanie QR kódov. Mobilný telefón je čítačka, ktorú máte stále so sebou. Dokonca aj nové marketingové nástroje využívajú možnosť sfotenia alebo okamžitého prečítania QR kódov z rôznych inzerátov, letákov, plagátov a billboardov. Mobilné telefóny sa takisto stávajú nosičom QRkódov a využívajú sa napríklad pri rôznych aplikáciách e-ticket, zľavových kupónov a podobne.

4. Čítanie QR kódov cez kameru

Existuje mnoho programov, ktoré umožňujú čítanie QR kódov aj prostredníctvom zabudovanej (notebooky) alebo externej USB kamery. Zvyčajne sa na obrazovke počítača otvorí samostatné okienko, kde sa zobrazuje obrázok z QR kódu. Použitie so zabudovanou kamerou v notebooku je mierne komplikované, pretože po priložení QR kódu ku kamere si zakrývate displej, na ktorom vidíte, ako máte QR kód priložiť.

Bezplatné programy nie sú vhodné na profesionáne použitie bez ďalšej úpravy. Pokiaľ by ste potrebovali realizovať takúto aplikáciu, upravíme Vám program tak, aby najlepšie vyhovoval Vašim požiadavkám.

5. Čítačky Motorola

Čítačky motorola majú formu mobilného telefónu, majú zabudovaný operačný systém Windows mobile a môžu fungovať ako samostatné zariadenia bez potreby pripojenia na počítač.

1.  Motorola MC70 Motorola Symbol N410 Wireless

2.  Motorola MC75

3.  Motorola MC7090

4.  Motorola MC9596

 

6. Ostatné čítačky

Ručná prenosná čítačka  Eyoyo MJ-2877

Bezdrôtová Bluetooth čítačka čiarových kódov  Excelvan

Stolová čítačka LEVELUP LUP200A

Máte otázky?
Zaujímavé vizitky

1. qrcode.sk/q/yeKpa - 5668 návštev
2. qrcode.sk/q/HGBtj - 4105 návštev
3. qrcode.sk/q/vupuW - 3614 návštev
4. qrcode.sk/q/GrvOj - 3302 návštev
5. qrcode.sk/q/EPYZA - 3241 návštev